سبد خرید 0

قوانین معاینه فنی برای استفاده از رول شیشه دودی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 10 فروردین 1399 در ساعت 14 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با توجه به قوانینی که وجود دارد شیشه دودی برای شیشه عقب ماشین مجاز و قانونی نمی باشد و در بسیاری از موارد برگه معاینه فنی برای خودرو صادر نمی شود ولی در بسیاری از مراکز صدور برگه معاینه فنی این قانون رعایت نمی شود. البته توجه داشته باشید که اگر شیشه دودی به صورت کارخانه ای باشد برگه معاینه فنی برای شما صادر خواهد شد.

قوانین معاینه فنی برای استفاده از رول شیشه دودی

نکاتی که باید در نصب رول شیشه دودی رعایت شود

شاید به نظر کار نصب رول شیشه دودی کار ساده باشد اما در واقع باید فرد نصب کننده دارای تجربه کافی در این زمینه باشد. رول شیشه دودی می تواند UV باشد یا نباشد البته خرید این نوع شیشه دودی حتماً بهتر است اما قیمت بالاتری نیز دارد. چنان چه نصب رول شیشه دودی بر روی شیشه معقر ماشین انجام شود زمان بیشتری برای نصب خواهد برد و در نتیجه باید قیمت بالاتری بپردازید.

عموماً  شیشه های عقب و جلو را به یک اندازه دودی می کنند. ولی چون شیشه جلودودی نیست و نور به ماشین وارد می شود شیشه های عقب تیره تر دیده می شود. همچنین اگر نصاب رول شیشه دودی فردی ماهر باشد گوشه ها و لبه های پنجره ها به خوبی بریده می شوند و داخل آن حبابی ایجاد نمی شود.

در نصب شیشه دودی کمی پایین تر از انتهای شیشه برچسب را تمام می کنند تا کم کم لب پر نشود. پایه برچسب های قدیمی از فلز بود و عملکرد GPS را عملاً مختل می کرد اما برچسب های جدید چنین مشکلی ندارند. پس از اینکه رول شیشه دودی بر روی شیشه ماشین شما نصب شد بهتر است یک روز شیشه را پایین نیاورید تا برچسب فرصت کافی را بر چسبیدن داشته باشد.

بعد از نصب شیشه دودی باید دقت کنید تا بر اثر برخورد جسم تیز و یا برخورد انگشتر و غیره دچار خدشه نشود تا بتوانید برای مدت طولانی از شیشه دودی لذت ببرید.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان لوازم خودرو می توانید از طریق شماره های موجود در سایت لوازم خودرو با ما در تماس باشید تا بتوانید بهترین انتخاب خود را برای دودی کردن شیشه های خودروی خود انجام دهید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()