سبد خرید 0

ویژگی های مهم دی وی دی خودرو

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 10 فروردین 1399 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یک سیستم مدرن خودرو دارای اجزای مختلفی می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

اندازه استریو خودرو

ضبط خودرو دارای اصطلاح معمول DIN است. DIN دارای استاندارد عرض و ارتفاع هدیونیت می باشد ولی این استاندارد نشاندهنده طول نمی باشد ولی معمولاً طول به اندازه 2 دین می باشد.

اجزای مختلف استریو خودرو

استفاده از تکنولوژی و فناوری های جدید در سیستم صوتی خودرو باعث شده است تا کیفیت صدا و تصویر بسیار مطلوب باشد.

ویژگی های مهم دی وی دی خودرو

رادیو خودرو

سیستم رادیویی که در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، AM و FM می باشد.

پخش کننده سی دی نیز یک استاندارد برای سیستم صوتی خودرو محسوب می شود. کیفیت صدا در این سیستم بسیار عالی است و می توانید به این وسیله آهنگ های زیادی گوش کنید.

آمپلی فایر خودرو سیگنال های ضعیف را  می تواند از یک تا چهار کانال صوتی افزایش دهد. میزان توان امپلی فایر ها با یکدیگر متفاوت بوده و برای اندازه و توان های مختلفی از آن ها استفاده می شود. صدایی که توسط دستگاه های مختلف تولید می شود را به تنهایی نمی توان شنید در نتیجه باید به آمپلی فایر فرستاده شود تا بعد از چندین مرحله تقویت صدا به بلندگوها ارسال شده و قابل شنیدن باشد.

اسپیکر ها از اجزای دیگر دی وی دی خودرو هستند که می توان گفت بخش اصلی آن به حساب می آیند. چنان چه از کیفیت صدا راضی نیستید می توانید از امپلی فایر استفاده کنید. برای خرید آمپلی فایر باید آن را مناسب با قدرت بلندگو خریداری نمایید تا به بلندگو ضربه وارد نشود.

بلندگو دارای دو نوع اصلی می باشند:

بلندگوهای کلی خودرو که طیف گسترده ای از فرکانس های صوتی را ارائه می دهد. دسته دوم بلندگوهای اجزای خودرو می باشد که این بلندگوها صدا را با کیفیت بهتری در محدوده های خاص پخش می کند. به شکل کلی دو نوع باند وجود دارد که مدل یکی از آن ها گرد و دیگری به باندهای خربزه ای معروف هستند

باندهای گرد در عقب خودرو نصب می شوند و قدرت پخش در این باندها برای دی وی دی فابریک خودرو مناسب و کاربردی می باشد ولی در هنگام خرید این باندها باید توجه داشته باشید که قابلیت اتصال به آمپلی فایر برای آن ها وجود ندارد.

باندهای خربزه ای که باندهای حرفه ای به حساب می آیند نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. مهم ترین نکته ای که باید برای خرید باندها در نظر بگیرید این است که اگر در حداکثر توان از ان ها استفاده کنید صدا دچار لرزش نشود.

ساب ووفر ها جزء دیگری از دی وی دی خودرو می باشد که برای تولید صدای بم از آن استفاده می شود. ساب ها به دو بخش اکتیو و پسیو تقسیم می شوند و برای تولید صدا با فرکانس های 20 تا 200 هرتز کاربردی و مفید می باشد.

این سیستم ها دارای فناوری GPS می باشند و بلوتوث نیز جزء دیگری از سیستم صوتی خودرو می باشد که که با بیشتر خودروها ارائه می شود و می توانید گوشی خود را به سیستم دی وی دی خودرو وصل کنید و محتوای گوشی خود را از طریق دی وی دی خودرو پخش کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()